Naše třídy

kočička

Jitka Lelková

Pavlína Geislerová

Smíšené oddělení dětí 1. a 2. věkové skupiny ve věku od 3 do cca 5 let, s kapacitou 26 dětí.

beruška-03

beruška

Zuzana Holasová,Dis.

Kateřina Maxová

chůva Vladislava Prokopová

V této třídě je možnost umístění max. 10 dětí mladších 3 let nebo se sníženou pohybovou schopností (např. s tělesným postižením).

sluníčko

Helena Binterová

Renáta Vlčková

Oddělení dětí 3. věkové skupiny ve věku převážně 5 – 6 let nebo dětí s odkladem školní docházky, s kapacitou 26 dětí.

krteček

Iva Petirová

Kateřina Lelková

medvídek

Mgr.Zdeňka Němcová

Mgr.Šárka Hanušová

asistent pedagoga

Petra Skaunicová

Dana Adamů

Speciální třída pro děti s vadami řeči a možností integrace dětí s jiným druhem postižení, s kapacitou 13 dětí.

Nadstandardní aktivity

Seznamování dětí s angličtinou: vedoucí Renáta Vlčková

• 2 skupiny 10 dětí
  • Děti pracují podle metodiky Wattsenghlish „Angličtina se Stevem“.

Pískání pro radost: vedoucí Jitka Lelková

• Děti se učí správným dýchacím návykům a základům hry na sopránovou zobcovou flétnu.

Sboreček Kamarádi: vedoucí Helena Binterová, Šárka Hanušová

• Skupina 25 dětí
  • Děti se učí pěveckým návykům, veřejně vystupují při akcích školy, města a na pěveckých přehlídkách.

Poradna komunikačních schopností: vedoucí Mgr. Zdeňka Němcová ve spolupráci s logopedickými asistentkami Helenou Binterovou a Zuzanou Holasovou

• Děti v doprovodu rodičů dochází na individuální konzultace podle domluveného časového rozvrhu.

Další aktivity a programy

• MŠ je zapojena do programu „Zdravá abeceda“, jehož zásady a prvky se týkají a projevují ve všech oblastech života MŠ.
  • S dětmi, které mají odklad školní docházky, pracujeme podle stimulačního programu pro předškoláky a děti s OŠD „Maxík“.
  • Do vzdělávací nabídky zařazujeme prvky metody ,,NTC systém učení”. V oblasti vyhledávání a rozvíjení nadaných dětí využíváme této metodiky, ve které jsou učitelky zaškoleny  prostřednictvím Mensy ČR.
  • MŠ se zapojila do OP VVV v projektu ,, Šablony pro MŠ Náchodská , Červený Kostelec”. Z tohoto projektu jsou financovány některé vzdělávací, personální a materiální výdaje. Tento projekt jsme využili např. také k vybavení školy interaktivní tabulí MultiBoard Prestigio. Děti pracují s programy pro předškolní vzdělávání a seznamují se s moderní technikou.
  • Třídy jsou vybaveny díky účasti MŠ v rozvojovém programu „Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2015 a 2016“ PC technikou, děti mají možnost pracovat s výukovými a logopedickými programy.
  • Děti z předškolních tříd se každoročně účastní plaveckého výcviku pořádaného „Plaveckou školou Náchod“.
  • Pro děti od 4 let pořádáme každoročně ve spolupráci s lyžařskou školou K+K Jánské Lázně lyžařský výcvik.
  • Pravidelně hrajeme maňáskové divadlo při společných setkáních dětí celé MŠ.
  • Organizujeme různé výlety, exkurze, poznávací, sportovní a kulturní akce v MŠ.
  • Účastníme se výstav a divadelních představení v MŠ i v kulturních zařízeních mimo školu.
  • Pořádáme tematicky zaměřené besedy např. s Městskou policií, Hasiči apod.
  • Každoročně pořádáme akce pro děti a rodiče, společné tvoření výrobků, třídní besídky nebo akce na školní zahradě.

Spolupracujeme …

• s PPP Náchod, s SPC Náchod i jinými SPC, s klinickými logopedkami a psycholožkami
  • se Sborem pro občanské záležitosti města Červený Kostelec, děti vystupují při příležitostech vítání nových občánků města
  • s Domem pečovatelské služby u Jakuba, setkáváme se s obyvateli při vystoupeních a setkáních v domě i v MŠ