Školička pro předškoláky ZŠ Horní Kostelec

Cílem Školičky je usnadnit nastávajícím žákům vstup do školy.

Během několika setkání se děti seznámí s prostředím školy, pedagogy a novými kamarády.

Budou si hrát, zpívat, cvičit, malovat a zábavnou formou si procvičí důležité dovednosti potřebné pro výuku.

Termíny setkání:

úterý 12. února 2019, 16- 17 hod.

pondělí 11.března 2019, 16 – 17 hod.

středa 10.dubna 2019, 16 – 17 hod.

S sebou přezůvky.

Podle zájmu mohou rodiče setkání absolvovat spolu s dětmi.

Zápis žáků do 1.ročníku ZŠ V.Hejny

Zápis žáků do 1.ročníku ZŠ V.Hejny se koná v pátek 12.4.2019 od 13.30 do 18.00 hod. v přízemí budovy 1.stupně.

Rodiče, kteří přijdou s dětmi k zápisu, přinesou rodný list dítěte a  svůj občanský průkaz.

Rodiče, kteří žádají pro své dítě odklad školní docházky, musí předložit doporučující zprávu z Pedagogicko-psychologické poradny nebo Sp. pedagogického centra a zároveň doporučení dětského lékaře.

Plavecký výcvik – I. skupina

Od 4.2.2019 začíná plavecký výcvik pro I. skupinu dětí – předškoláky ze třídy Krteček.

Budeme jezdit každé pondělí od 4.2.2019  do 15.4.2019 vlastním autobusem vždy od 10.00 hod. od školky.

Celkem absolvujeme 10 lekcí v ceně 750,-Kč.

(75,-Kč za lekci včetně dopravy)

Platbu budeme vybírat až před zahájením plaveckého kurzu.

Oznamte prosím učitelkám ve třídě, zda se Vaše dítě kurzu zúčastní.

Konzultační schůzky

Nabízíme rodičům možnost individuálních konzultačních schůzek s třídními učitelkami nebo s p. ředitelkou MŠ.

Ke konzultaci je potřeba si osobně nebo telefonicky domluvit termín schůzky.

Poděkování firmě Saar Gummi za sponzorský dar

Děkujeme firmě Saar Gummi za sponzorský dar na nákup vánočních dárků pro děti v naší školce.

Děti měly velikou radost ze spousty krásných dárků.

Nadstandardní aktivity v MŠ

Seznamování dětí s angličtinou – vedoucí p.učitelka Renáta Vlčková, schází se každé pondělí odpoledne

Pískání pro radost – vedoucí p.učitelka Jitka Lelková, schází se každé úterý

Sboreček Kamarádi – vedoucí p.učitelka Helena Binterová, schází se každý čtvrtek